×


תפריט נגישות

נשירת שיער

 

נשירת שיער - לא סוף העולם!

 

חשוב מאוד לציין , שראשון מי שבדרך כלל מגלה את תחילת תהליך הנשירה הוא מעצב השיער שלך ורמת המקצועיות שלו קובעת את רמת ההצלחה במניעת תהליך הנשירה.

 

 

האם נשירת שיער זו בעיה רפואית?

 

רק במקרים מעטים הסיבה לנשירה הינה רפואית וכדי לטפל בבעיה צריך רופא מומחה, אבל יש לציין שרוב הסיבות לנשירה אינן רפואיות, וטיפול בהם נעשה בסלון או במספרה שלך.

על מנת להבין יותר מה הן הסיבות העיקריות לנשירה פנינו למומחים - מעצבים מרשת מספרות heads הרשת הירוקה הראשונה בישראל.


נתחיל עם כמה עובדות על נשירת שיער !

 

אלופציה (נשירת שיער) מופיעה בשל סיבות עיקריות הבאות:

DHT (דיהידרוטסטוסטרון) – ידוע כגורם המשמעותי ביותר לנשירת שיער. DHT נוצר מטסטוסטרון באמצעות אנזים 5-אלפא רדוקטאז.

DHT מגיע לעור הקרקפת באמצעות מערכת הדם בעזרת בלוטות החלב דרך נקבוביות. DHT נוצר גם בעור הקרקפת. לגברים רמת DHT גבוהה יותר מאשר לנשים, אך הורמון זה ישנו גם לנשים, הן בגופן והן בעור הקרקפת.

DHT הוא הגורם לנשירת שיער אצל שני המינים. גורם זה לנשירת שיער נפוץ בעיקר בגברים, וכן בנשים בגיל המעבר ובתקופה שלאחר לידה, אם כי זה יכול לקרות בכל גיל.

כאשר DHT בא במגע עם פטמית השיער, ההורמון מונע הזנת השיער, וכתוצאה מכך שורשי השיער נהיים חלשים יותר וכמות השיער מצטמצמת.

קרקפת שמנונית - הפרשה עודפת של בלוטות החלב.

גנטיקה - נטייה לנשירת שיער יכולה להיות גנטית, מערכת  RELOAD  יכולה לשמש כאמצעי מניעה.

הזנה - רוויה ירודה ולא מספקת של זקיקי ושורשי השיער במינרלים וויטמינים.

 

נשירת שיער בקרב נשים

 

הסיבות העיקריות לנשירת שיער לרוב הנשים:

1. נשירת שיער כסיבה תורשתית - כאן הכל די פשוט: אם אצל אמא או סבתא הייתה התקרחות, יש סיכוי רב לנשירת שיער גם אצלך. חשוב לגלות כמה שיותר מהר את תהליך הנשירה ולהתחיל בטיפול, בדרך כלל במקרה זה מדובר בטיפול הורמונלי.

2. לנשים רבות תהליך נשירת שיער מתחיל לאחר לידה. ספר מקצועי יעזור לך להבדיל את המקרה ממקרי התקרחות אחרים. מומלץ לנשים אחרי לידה לעשות בדיקת דם במשך שנה וחצי לאחר הלידה. נשירה בדרך כלל מתחילה 4 חודשים ועד שנה לאחר הלידה.

מומלץ לעבור תהליך לקבלת ויטמינים ולאחר מכך לעבור קורס חיזוק לשיער בעזרת tricodine (מומלץ מהחודש השביעי) .

3. נשירת שיער בגיל התבגרות - זה קורה להרבה לנערות, חשוב מאוד לגלות בזמן תחילת התהליך על מנת למנוע המשך התקרחות. דבר ראשון שצריך לעשות זה דיאטה מאוזנת ולבחור חומרים נכונים לטיפול בשיער. כך למשל חשובה הבחירה הנכונה של השמפו, מכיוון שבגיל ההתבגרות יש הרבה בעיות עם עור ושיער, זה מקובל בגיל הזה, אבל חשוב לטפל בבעיה בזמן.

4. נשירת שיער גם יכולה להופיע כתוצאה מטיפול רפואי אחר , ובמקרה כזה אין סיבה לדאגה, הרי זה זמני ולאחר הטיפול תפסיק גם תהליך הנשירה. בינתיים אפשר לחזק את השיער ע"י תכשירים עם אלמנטים אקטיביים וע"י תוספי מזון.

5. סיבה נוספת לנשירה זה לחץ נפשי ופסיכולוגי. כאן כמובן צריך לטפל בשורש הבעיה, לשמור על סדר יום, לאכול בזמן, לקבל ויטמינים להורדת הלחץ נפשי. מומלץ גם לעשות עיסוי לשורשי השיער עם חומרים לחיזוק השיער. חשוב גם להתייעץ עם מעצב השער שלך לגבי המשך הטיפול.

6. נשירת שיער יכולה להתחיל כתוצאה מזיהום בקרקפת ומתהליך הזעה מוגבר באזור הקרקפת. במקרה זה האזור בשורש השיער נסגר עקב זיהום, מה שגורם לאדמומיות, גירויים ונשירה. על מנת לטפל בבעיה יש למצוא שמפו מתאים וטוניק מיוחד לטיפול בבעיה. יש לשטוף את השיער 2-3 פעמים בשבוע. אסור בהחלט לשים מסכות ומרכך על עור הקרקפת, מה שיכול רק להחמיר את התהליך. יש גם לפנות למעצב שיער מקצועי על מנת שיתאים חומרים ללא שומן לעיצוב השיער.

7. דיאטות מרובות ואכילה לא מאוזנת יכולים לגרום לנשירה, צריך לעשות בדיקות, להשתמש במידת הצורך בתוספי מזון ובחומרים להמרצה של חילוף החומרים. בכל מקרה, תהליך טיפול בנשירה חייב להיות מתואם עם שיפור האכילה.

ברשת מספרות HEADS לדוגמא מזמן עברו לשימוש בחומרים ירוקים כגון צבע שיער טבעי, החלקה טבעית, טיפול למינציה לשיער יבש וטיפול במספריים חמות .

רשת מספרות HEADS מציעה מגוון של פתרונות לנשירת שיער.

 

ייעוץ מקצועי בקליק

מספרת Heads באר שבע

שעות פעילות: ימי: א, ד, ה - 9:00 - 20:00 יום ב - 9:00 - 19:00 יום ג - 9:00 - 15:00 יום שישי : 9:00 - 15:00
טלפון: 072-2706375
מספרת Heads נס ציונה

שעות פעילות: ימי: א, ג, ד, ה - 8:30 - 19:00 יום שישי: 8:30 - 14:30 יום שני ושבת - הסניף סגור!
טלפון: 072-2773168
מספרת Heads ראשון לציון

שעות פעילות: ימי: א, ג, ד, ה - 9:30 - 20:00 יום שישי: 8:30 - 15:00 יום שני ושבת - הסניף סגור!
טלפון: 072-2773162