×


תפריט נגישות

פניות אחרונות מהאתר

HEADS באר שבע

היי, אני במילואים בשדה תימן, אשמח לקבוע תור ולהגיע להסתפר. תודה!
11-11-2023 04:14

HEADS באר שבע

11-11-2023 19:17

HEADS נס ציונה

פרטים על גווני צבע ללא הבהרה
12-11-2023 14:16

HEADS ראשון לציון

פרטים על גווני צבע ללא הבהרה
12-11-2023 14:17

HEADS באר שבע

13-11-2023 13:30

HEADS באר שבע

14-11-2023 10:13

צבע וגוונים לשיער

16-11-2023 08:35

HEADS באר שבע

תספורת
20-11-2023 21:44

HEADS ראשון לציון

פתיחת תלתלים
22-11-2023 22:41

HEADS ראשון לציון

להיום או מחר תספורת וצבע
23-11-2023 07:45

תלתלים

 

בזמן שכולן מחליקות, התלתלים עושים קאמבק היסטרי

 

כבר יותר מעשור שהחלקות השיער הן הטיפול השכיח ביותר במספרות בישראל. דומה שבנות העם העברי מתעקשות להיות בעלות שיער חלק ויהי מה, תוך התעלמות מוחלטת מהגנטיקה ומהיופי הטבעי הנהדר שיכול להביא עמו שיער מתולתל.

תספורת תלתלים

בין אם מדובר בהחלקה יפנית, צרפתית, קראטין, "משקמת", "אורגנית" או כל שם שיווקי מפוצץ אחר שתיתנו להן, החלקות השיער, בבסיסן, אינן הדבר הכי בריא לשיער, בלשון המעטה. גם שימוש מופרז בפן ובמחליק קרמי יביא בסופו של דבר להיווצרותו של שיער פגום, יבש ושרוף בקצוות.

לא תמיד צריך להילחם בטבע, במיוחד כשיש בו כל-כך הרבה יופי.


כיצד התחיל טרנד השיער החלק?

 

זה התחיל בנהירה ההמונית של כוכבי הוליווד לעבר שיער חלק וישר. ג'ניפר אניסטון ושיער המקלות (נסו לדמיין אותה עם תלתלים), ניקול קידמן, ג'וליה רוברטס, ביונסה, מאריה קארי, סנדרה בולוק, האלי ברי. הרשימה של הכוכבות ש"הלכו על חלק" ארוכה. גם בישראל הצטרפו בנות הסלבס לעדר. מגישות טלויזיה, זמרות, דוגמניות ואפילו פוליטיקאיות (ולא רק שלי יחימוביץ') העלימו כל זכר לתלתלים שעיטרו את ראשיהן.

עם ישראל, אוהב ללכת כמו עדר. השורשים לכך אולי נעוצים כבר ביציאת מצרים, עת צעד כל העם יחד באותו כיוון. זה אולי מסביר תופעות עדר אופנתיות אחרות כמו קרוקס, צמידי פנדורה ואפילו ההתלהבות מדדי דדון.

אך כמו שנדחקו החוצה בחסות הסלברטיאים, כך התלתלים חוזרים לקדמת הבמה כשיותר ויותר מפורסמים מאמצים מחדש את המראה המתולתל כנכון ועכשווי ולא רק המפורסמים: בלא מעט מספרות מורגשת לאחרונה עליה משמעותית בדרישה לטיפוח התלתלים ובשמירה עליהם כפי שהם, מלאי חיים ואופי.


תלתלים: כי הכי יפה לך טבעי

 

מכל הטיעונים, יכול להיות שזה הוא הטהור והנאיבי מכולם: הכי יפה לך טבעי. התלתלים שלך הם חלק ממך. הם האופי שלך והכי יפה לך כמו שאת, שלמה, טבעית, בדיוק כמו שהטבע התכוון. אל תפחדי להוציא החוצה את התלתלים שלך. להיפך, השוויצי בהם. תני להם להפוך לחלק ממך והאמירה: זו אני וככה אני יפה. ברגע שתקבלי את עצמך, טבעית ומתולתלת, גם העולם יתאהב בך. זה נשמע כמו קלישאה, אבל אוי, כמה שזה נכון.


תלתלים: כי כולן הבינו שלהחליק זה לא בריא לשיער

 

עובדה: החלקת שיער היא לא הדבר הבריא ביותר לשיער שלך. בין אם באמצעות פן, שמייבש ושורף את השיער, או באמצעות החלקות כימיות, שכשמן כן הם הן – שימוש בחומרים כימיים.

חומרי ההחלקה מתמרנים את השיער, מתערבים במבנה הטבעי שלו וגורמים לו להתנהג אחרת ממה שהוא צריך ורוצה. נכון, זה לא נורא וכולן עושות את זה, אבל חייבים לשים לב היטב באילו חומרים משתמשים ולוודא שאת לא מרעילה את עצמך וגורמת נזק לשיער שלך.

חומרי החלקה רבים מכילים פורמלין האסור לשימוש ומזיק לבריאות וגם אלו המתהדרים בהיעדר פורמלין, עלולים להזיק לך עם רמות PH קיצוניות שאינן בריאות לשיער שלך.

תוצאות קיצוניות אפשריות כתוצאה מהחלקה ושימוש בחומרים מסוכנים ולא מאושרים (או סתם מאבחון לא נכון של השיער ומצב הקרקפת): נשירה, שריפת השיער, אלרגיות קשות, כוויות בקרקפת והיווצרות קרחות. בקיצור, כשתוותר יעל ההחלקות, תוותרי גם על הסיכונים.

עיצוב תלתלים

 

תלתלים: לא כל מה שכולן עושה, יפה לכולן

 

מי בכלל אמר שחלק זה יפה לכולן? אחד הדברים החשובים ביותר שמלמדים מעצבי שיער (אלו הלומדים באקדמיות המובילות וממעצבי השיער המובילים בעולם), הוא שלכל מבנה פנים יש להתאים תספורת אחרת.

זו שיש לה מבנה פנים עגלגל, לא בהכרח שתתאים לה אותו סידור שיער כמו לבעלת מבנה פנים רזה וארוך. מצח גבוה, מצח נמוך, סימטריה של הפנים או אי-סימטריה, אפילו המרחק בין העיניים ומבנה הלסת. הכל משנה מבחינת בחירת התסרוקת והתספורת הנכונה. אל תלכי לפי העדר. התייעצי עם מעצב שיער מוסמך ומומחה (ולאו דווקא זה שמנסה "למכור" לך) ובדקי מה נכון ויפה למבנה הפנים שלך.

 

תלתלים: כי זה הרבה יותר נוח ומשתלם כלכלית

 

סיבה מצוינת לבחור בתלתלים שלך היא פשוט הסיבה הכלכלית: מחירי החלקות השיער מזמן חצו את הרף ההגיוני להוצאה החודשית על השיער ולרוב, ההוצאה הזו אינה דבר של מה בכך.

נכון, זה לא ממש באינטרס של מעצב השיער שלך לגרום לך להוציא פחות על טיפולי שיער אבל המחויבות הראשונה של מעצב השיער שלך היא אליך ולא להגדלת הרווחים. תלתלים יכולים להיות נהדרים כשמטפלים בהם נכון ומשתמשים במוצרי העיצוב הנכונים (ומיד נדבר גם על זה).

אם אין לך את הזמן להשתעבד לפן ולמחליקים או את הכסף להשקיע בהחלקות ותיקוני שורשים של ההחלקות בכל פעם מחדש, עדיף שלא תיכנסי ללופ הזה. טפחי את התלתלים הנהדרים שלך. זה הרבה פחות יקר והרבה יותר נוח.

 

תלתלים: כי עם מוצרי העיצוב הנכונים, זה הכי קל בעולם

 

אם גם את אומרת "התלתלים אף פעם לא נראים כמו שאני רוצה" הסיבה היא ככל הנראה שאת לא משתמש בחומרי העיצוב הנכונים.

תעשיית עיצוב השיער התפתחה בעשור האחרון בצורה מטאורית. טכנולוגיות מתקדמות ומחקרים מדעיים מיושמים בייצור של מוצרי עיצוב לשיער וקיימים קשת של פתרונות לכל סוג שיער. ראשית, עלייך לאבחן נכון את השיער.

היעזרי לשם כך במעצב שיער מומחה. האם שיערך יבש או שמנוני? האם הוא עבה או דק? מה מצב הקרקפת שלך? מה מידת התלתול הטבעית של השיער? מה מידת התלתול הרצויה לך? כל הפרמטרים האלה נדרשים על מנת להתאים לך את מוצר העיצוב הנכון בדיוק לך לקבלת התוצאה המושלמת.

זכרי, מוצרים לעיצוב שיער לא קונים בפארמים אחרי שצפית בפרסומת כללית. ראשית יש לאבחן את השיער ולהתאים לו מוצר מקצועי ואיכותי ואת זה עושים אצל מעצב השיער.

 

תלתלים: כי אם עד היום הם לא הסתדרו לך – כנראה שלא מצאת את מעצב השיער הנכון

 

תלתלים יכולים להיראות נפלא. מעבר להיותם מלאי חיים, תנועה והרבה מאוד אופי, לתלתלים יש זרימה טבעית ונהדרת שתלויה הרבה באיך שתטפחי אותם אבל מעבר לכך ויותר, המראה של התלתלים שלך תלוי לא מעט במעצב השיער שלך ובתספורת שלך.

אין זה סוד שלעצב שיער חלק הרבה יותר קל מלעצב תלתלים. אם התלתלים שלך פשוט לא מסתדרים, פני קודם כל למעצב שיער מומחה לתלתלים וקבלי את העצה שלו לפי התוצאה שתתארי לו שאליה היית רוצה להגיע.

לעתים, נדרשת פעולה של עיצוב, דירוג או שינוי מבחינת הנפח בכדי לייצר בסיס נכון לשיער שלך, לפני שתשתמשי במוצרי עיצוב כאלה או אחרים.

רשת מספרות HEADS מציעה מגוון של פתרונות לעיצוב תלתלים.

 

ייעוץ מקצועי בקליק

מספרת Heads באר שבע

שעות פעילות: ימי: א, ד, ה - 9:00 - 20:00 יום ב - 9:00 - 19:00 יום ג - 9:00 - 15:00 יום שישי : 9:00 - 15:00
טלפון: 072-2706375
מספרת Heads נס ציונה

שעות פעילות: ימי: א, ג, ד, ה - 8:30 - 19:00 יום שישי: 8:30 - 14:30 יום שני ושבת - הסניף סגור!
טלפון: 072-2773168
מספרת Heads ראשון לציון

שעות פעילות: ימי: א, ג, ד, ה - 9:30 - 20:00 יום שישי: 8:30 - 15:00 יום שני ושבת - הסניף סגור!
טלפון: 072-2773162