ייעוץ מקצועי מהיר

כל צבעי הקשת

השנתיים האחרונות הפיחו חיים של ממש בכל הקשור לצבע השיער במספרה: בעוד שבעבר היינו רגילים לנוע בין בלונד על גווניו השונים לחום ערמוני, אדום לוהט ושחור, כשהלקוחות שרצו "ללכת עד הקצה" הוסיפו גוונים של סגול ואולי גם ורוד לשיער, הרי שכיום, אין גבול לגווני השיער ויש ייצוג מכובד כמעט לכל גוון בפלטת הצבעים.

 

 

בהגדרה, טרנד הוא מגמה. ויקיפדיה למשל, מתקשה לספר על הטרנד ומפנה אותנו לערך אופנה. אך יש הבדל מהותי בין טרנד בשיער לבין אופנת שיער אם כי השניים קשורים זה בזה בחבל הטבור. "אופנת השיער הצבעוני, זה הנקרא בלועזית Unicorn Hair, שיער בצבעי חד-קרן, התחילה הרבה לפני שנתיים אחורנית כאשר מעצבי שיער של תצוגות האופנה הגדולות בעולם, החליטו להעז וליצור שיער ססגוני יותר, צבעוני יותר וכזה שיתאים לאופנת הבגדים, ההנעלה והאיפור המשתנה והמתחדשת." מסביר יגאל גוט, מעצב שיער מנוסה ומנהל סניף נס ציונה של רשת מספרות Heads.


"יותר ויותר, באופן הדרגתי לאורך חמש השנים האחרונות, ראינו בצילומי קולקציות שיער, עוד צבעים בוהקים, החל מצהוב עז, כתום ואדום בוהק ועד סגול לילך, כחול ג'ינס וצבעים קרים אך עזים וחזקים. השוני המשמעותי היה שעולם אופנת השיער החליט לפרוץ את גבולות מה שנקרא 'גווני שיער טבעיים', אלו שהיו מקובלים בתור גווני שיער שבני האדם נולדו איתם: שיער חום, בלונד, שחור, אדמוני, ג'ינג'י וכו'. הרי אף אחד לא נולד עם שיער כחול או סגול..."
שמים דגש על בריאות השיער


"בעבר, מקובל היה לחשוב שצביעת השיער בצבעים עזים שאינם נמנים על גווני הספקטרום ה'טבעי', מזיקה לשיער. כיום, כאשר ההתפתחות הטכנולוגית בשמירה על בריאות סיב השערה היא כל כך מתקדמת, למעצב השיער המנוסה יש המון כלים לשמור על בריאות השיער מבלי 'לשרוף' אותו ופעולת הצביעה נעשית בטוחה הרבה יותר, גם כשמודבר בצבעים כמו כחול, סגול, ירוק או שילוב של צבעי קשת, מה שמכונה טרנד היוניקורן", מסביר יגאל גוט.


"עדיין, אפשר בהחלט לציין כי הבקשות לשיער כחול או סגול לחלוטין, בדומה למה שאנחנו רואים ביצירות של מעצב השיער ההוליוודי גיא טאנג, שמוביל את הטרנד הזה, באות בעיקר מבנות צעירות יותר, בעוד שהלקוחות הבוגרות יותר מבקשות נגיעות של צבע בשיער וגם אם הצבע הוא בוהק וחזק, הן מבקשות משהו מעט יותר סולידי".
טרנד שמאפשר למעצבי השיער וללקוחות להתבטא


"כמובן, אין חוקים ויש לקוחות בנות 60 שיצבעו את שיערן בכחול עז, משהו שלקוחות בנות 20 אחרות לא יעזו לעשות. הכל עניין של ביטוי אישי והאפשרויות היום, עם התוספים הנכונים ובשיטות העבודה הנכונות, מאפשרות לנו, מעצבי השיער, להגיע לתוצאות מדהימות ועדיין לשמור על חיוניות וברק של השיער".


גוט מתייחס לטרנד הצבעוני בחיוב ומבחינתו המצב הנוכחי הוא נהדר גם למעצבי השיער שיכולים "לצאת מהקופסה" ויצור שיער מעניין וייחודי, תוך שהם מאפשרים ללקוחה להביע את האישיות שלה והאמירה האופנתית שלה, כשהיא בולטת ומיוחדת בדרכה.


"בסופו של דבר מדובר בכימיה של השיער" מסביר יגאל גוט. "צבעי שיער היום מצריכים ממעצב השיער הבנה מעמיקה של מבנה השיער, שילוב גוונים, שימוש נכון  בחומרים, אבחון מצב השיער לפני ביצוע הפעולה הכימית, נטרול גוונים לא רצויים וביצוע מעבר מטון כזה או אחר לקצה השני של הספקטרום בתהליך עבודה נכון. ברשת מספרות Heads, אנו עובדים כל הזמן על שיפור המיומנויות של העובדים, משקיעים מאות שעות הדרכה בלימוד מעמיק של החומר ואני גאה לומר שכיום מעצבי השיער של רשת Heads הם מובילים בתחום הכימיה בארץ ואף משמשים השראה למעצבי שיער אחרים איתם אנו חולקים את הידע על במות ההדרכה".


מה יקרה בעתיד עם טרנד צבעי השיער?


מה עתידו של הטרנד? דומה שהוא כרגע בשיאו אך איש אינו ידע לומר לאן פניו ומתי יסתיים או יתחלף בטרנד אחר. "מכיוון שטרנד היוניקורן פרץ מוסכמות ופתח את מעצבי השיער ואת הלקוחות לספקטרום רחב מאוד של גוונים שעד לפני כמה שנים היה נחלתם של 'פאנקיסטים', 'מוזרים' וכל מיני שמות תואר אחרים – אין לדעת לאן הוא יתפרש. יש כל כך הרבה גוונים שיכולים להראות מדהים על השיער", מסביר גוט.


"עכשיו למשל, יש מגמה מאוד חזקה של שיער כחול דנים, משמע כחול ג'ינס, אפורים למיניהם, סגול עז ולילך. באותה מידה אנחנו יכולים למצוא את עצמנו בעוד שנה רואים שילובי אומברה גוונים ובליאז' שמתחילים בכתום ונגמרים בקצוות צהובים. האופנה ממסלולי התצוגה ברחבי העולם היא זו שתייצר לנו טרנדים ומגמות לצד ההפתעות שיכינו לנו חברות הצבעים הגדולות שגם להם יש משקל משמעותי ביצירת המגמות".

 

גלריית עבודות גוונים בשיער 2017

פניות אחרונות
אני רוצה ללמוד עיצוב שער (תספורות לגברים)
קרית גת
11/02/2020 19:29:12
אני אלרגית לצבע שיער שמכיל ppd הייתי מעוניינת לדעת איפה באזור בקעת אונו ניתן לצבוע??
בקעת אונו
10/02/2020 17:09:57
לימודים לעיצוב שער וכל מה שבה מסביב צבעים אחלקות תיסרוקות ערב .תודה
אזור המרכז
08/02/2020 20:20:02
רוצה לעשות צבע טבעי ללא ppd אמוניה וכו
בת-ים
08/02/2020 19:09:29
מעוניינת בייעוץ לטיפול בתלתלים
פתח תקוה והסביבה
05/02/2020 12:42:59
תסרוקת (אסוף) לחתונה .. שיער מתולתל - ארוך עבה
נתניה והסביבה
04/02/2020 15:24:51
«אוגוסט 2022»
אבגדהוש
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 1819 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31